Aktualności

Tadeusz Błażusiak Mistrzem Ameryki w enduro!

Data dodania: 26 listopad 2010, Piątek / Ilość wyświetleń: 1901

Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak obronił tytuł Mistrza Ameryki w enduro wygrywając finał - szóstą rundę zawodów w Las Vegas.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Błażusiaka www.taddy.pl, wygranie kwalifikacji zapewniło mu tytuł mistrzowski (dzięki 21. punktowej przewadze wypracowanej podczas całego sezonu). Tadeusz pewnie wystartował w wielkim finale. Po wyjściu z bramek startowych Błażusiak szybko wysunął się na prowadzenie po czym konsekwentnie powiększał przewagę nad rywalami. Mimo presji którą w początkowej fazie wyścigu wywierał na Tadeuszu jego najbliższy rywal w walce o mistrzostwo ? Geoff Aaron (USA), Tadeusz pewnie utrzymał prowadzenie i pierwszy zobaczył linię mety zapewniając sobie drugi z rzędu tytuł Mistrza Ameryki.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy i zadowolony z przebiegu finału w Vegas. Byłem trochę zawiedziony podczas ostatnich zawodów gdzie nie udało mi się zapewnić sobie tytułu mistrzowskiego ale Las Vegas jest chyba najlepszym miejscem do przypieczętowania mistrzostwa. Czułem się pewnie od samego startu i wiedziałem że nie mogę sobie pozwolić na żadne błędy, szczególnie że ostrożna jazda nie jest w moim stylu. Głównym celem było przypieczętowanie mistrzostwa kolejnym zwycięstwem. Cały wieczór przebiegał bardzo dobrze. Dobrym początkiem było wykręcenie najszybszego czasu podczas sesji treningowej. Następnie wygranie kwalifikacji, które zapewniło mi tytuł mistrzowski, spowodowało że nie mogłem doczekać się wielkiego finału. Finał przebiegł bez niespodzianek, dobrze wystartowałem z bramek i szybko przesunąłem się na pozycję lidera. Kolejnym zadaniem było konsekwentne kręcenie dobrych czasów podczas kolejnych okrążeń, unikanie błędów i oddalanie się od rywali. Zdobycie kolejnego tytułu Mistrzostw Ameryki jest pięknym przeżyciem. Chciałem podziękować wszystkim którzy mnie wspierali, moim sponsorom, mojemu mechanikowi i fanom którzy dopingowali mnie podczas każdej rundy mistrzostw - mówi Taddy.

Kolejny starty - 27 listopada. Tadeusz będzie bronił tytułu Mistrza Świata 2010 startując w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Enduro 2011 w Genui.

oprac. r podhale24.pl / źródło: www.taddy.pl

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum