Aktualności

Powstaje PRAWO OPONY

Data dodania: 1 kwiecień 2010, Czwartek / Ilość wyświetleń: 1763

Jakiś czas temu nasi ustawodawcy zabrali się za pracę nad ustwą regulującą prawo do korzystania z terenów narciarskich nawet bez zgody właściciela. Często wsłaśnie brak zgody jednego właściciela blokował całą stacje narciarską odbierając radość turystom i zarobek mieszkańcom.
Treaz przyszła kolej na ustawę regulującą ruch motocyklami, quadami czy skuterami śnieznymi poza drogami czyli w górach i lasach. Projekt ustawy o roboczej nazwie "prawo opony" zakłada, że wszelkiej maści pojazdami off-road będzie można poruszać się wszędzie tam gdzie da się dajechać bez popychania, podpierania się czy holowania pojazdów.
Ustawa traktować ma jedynie o przejeździe, nie będzie więc można w dowolnym miejscu biwakować, czy nawet posilić się, ale to i tak duży krok na przód, biorąc pod uwagę konflikty rodzące się na polu motoryzacyjnej turystyki w górach i lasach.
Także kwestia jeżdzenia po terenach chronionych i parkach narodowych ma zostać zapisana. Na terenie parku nie będzie wolno poruszać się szyciej niż 50 km/h oraz "ryć" ziemi powodując koleiny. Najważniejszym jednak pozostanie zakaz wyścigów z dziką zwierzyną szczególnie w okresie godowym.

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum