Aktualności

Policja znów polowała crossowców i quadowców. Trzy mandaty, siedem pouczeń

Data dodania: 11 maj 2010, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2659

Nowotarska policja poinformowała o wynikach tajnej akcji pod kryptonimem "Cross", którą przeprowadziła w długi majowy weekend na terenie Gorców i Nowego Targu.

Nowotarska policja poinformowała o wynikach tajnej akcji pod kryptonimem "Cross", którą przeprowadziła w długi majowy weekend na terenie Gorców i Nowego Targu.

Akcja, jak informuje rzecznik nowotarskiej policji mł. asp. Roman Wolski, miała na celu eliminację osób poruszających się motocyklami, quadami oraz samochodami terenowymi po obszarach leśnych objętych zakazem poruszania się pojazdów bez wymaganego zezwolenia.

- W pierwszym dniu działania objęły rejon Gorczańskiego Parku Narodowego oraz wszystkich ważniejszych szlaków turystycznych umożliwiających do poruszania się po Gorcach. W działaniach tych udział brali również strażnicy Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Straży Leśnej - relacjonuje rzecznik Wolski. - Do działań użyto motocykli jak również pojazdów służbowych przystosowanych do jazdy w trudnym górskim terenie. W drugim dniu obszar działań obejmował już tylko rejon miasta Nowy Targ, gdzie do działań skierowane ponownie zostały motocykle oraz samochód terenowy.

Podczas akcji wylegitymowano 10 osób, skontrolowano 6 pojazdów, nałożono 3 mandaty karne oraz pouczono 7 osób. - Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz strażami parków działania, takie zostaną przeprowadzone kilkakrotnie w okresach poprzedzających wakacje oraz później w lipcu i sierpniu - dodaje rzecznik.

r/

najnowsze ogłoszenia

ostatnio na forum